Nowości z Netflixa

Bright 2 ze starą ekipą

 

Po ogromnym sukcesie pełnometrażowego filmu Bright, twórcy postanowili nakręcić jego kontynuację. Co jakiś czas wypływa coraz więcej informacji o szczegółach produkcji. Najnowszy news ucieszył chyba wszystkich fanów „jedynki”: w drugiej części powrócą ulubione postaci.

A mianowicie Scott Ward (Will Smith) i Nick Jakoby (Joel Edgerton). Reżyserem znów będzie David Ayer, jednak scenariusza nie napisze już Max Landis (autor Legionu samobójców).

Oprócz scenarzysty, jest to bardzo dobra informacja i doskonały ruch ze strony Netflixa, ponieważ przyzwyczajeni do głównych postaci fani na pewno skuszą się na obejrzenie drugiej części filmu. Jeśli powtórzą skujesz, to Bright 2 ponownie zajmie pierwsze miejsca w rankingach filmowych na długi czas.

Przypomnijmy, Bright to film opowiadający historię dwóch policjantów w świecie urban fantasy. Jeden z nich jest orkiem i przez to wielokrotnie wpadają w tarapaty. Muszą się zmagać z agresją wśród mieszkańców swojego miasta, uciszyć bunty, a każdy wyjazd w teren jest wysoce niebezpieczny. Dotychczasowa statystyka mówi, że film ten obejrzało już prawie 12 mln Amerykanów, jednak to w Europie film ma większą oglądalność (dane nieoficjalne). Ocena społeczności filmweba na dzień dzisiejszy: 6,2.

 

autor: EJ