911 – Operator

Ostatnio zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni pewną grą niezależną, oto polskie studio Justu Games wypuściło naprawdę bardzo grywalny, bardzo przyjemny a zarazem prosty w obsłudze symulator. 911 Operator – bo tak nazywa się gra wciela nas w osobę zarządzającą siecią służb ratunkowych danego miasta. Do dyspozycji mamy oddziały starzy pożarnej, policji oraz ratownictwa medycznego, które sami rozstawiamy a następnie wysyłamy w miejsca gdzie są potrzebne.

Brzmi prosto i banalnie ?

Uważacie że może się znudzić ?

Nic bardziej mylnego, deweloperzy zatroszczyli się o naprawdę wymagające zadania, dodatkowo mamy możliwość rozwijania i dokupowania dodatkowych oddziałów ratunkowych z poziomu na poziom, tak by były lepiej przygotowane na czekające je trudności.

Gracz może także toczyć rozgrywkę w trybie dowolnym, oferującym możliwość gry w jednym z miast, których mapa znajduje się w bazie OpenStreetMap. Dzięki temu w 911 Operator obsługujemy zdarzenia odbywające się w realnych miejscach, a lokalizacja szpitali, remiz straży pożarnej czy posterunków policji wiernie odzwierciedla faktyczny stan.
Gra mimo że 2D i bardzo prosta w budowie, jest na prawdę przyjemna a także warta polecania. Mamy też tutaj zarazem kolejny sukces polskiego studia, gdyż od premiery minęło zaledwie 2 tygodnie a tytuł w rewelacyjny sposób przyjął się wśród graczy z całego świata.
I my też bardzo polecamy 🙂