Zawodowy gracz OVERWATCH wyrzucony z drużyny przez rasizm!

Jak zniszczyć sobie karierę w mniej niż minutę?                                                                                      

Wie to zawodowy (były już) gracz drużyny Toronto eSports, Matt „Dellor” Vaughn, który został wyrzucony z drużyny przez rasizm. Jak do tego doszło? Wszystkie informacje dotyczące tej decyzji zawarte są w oficjalnym oświadczeniu ze strony Toronto eSports Club:

Toronto Esports wydaliło dzisiaj z organizacji gracza Matta „Dellora” Vaughna, poprzez rozwiązanie kontraktu. Powodem tej decyzji jest incydent kiedy to Dellor na streamie używał obraźliwego i rasistowskiego języka. Toronto Esports jest organizacją zbudowaną na inkluzywności i wyznającą zasadę zero tolerancji dla jakichkolwiek form dyskryminacji. Wkrótce po incydencie skontaktowaliśmy się z graczem i został on poinformowany, że jego kontrakt właśnie wygasł. 

Chodzi o sytuację przedstawioną w poniższym, krótkim filmiku. Od publikacji tego właśnie materiału wszystko się zaczęło. UWAGA! Przed obejrzeniem ścisz dźwięk!

Zawodnik użył rasistowskiego słowa n****r kilkadziesiąt razy. Na swoim Twitterze dodał on wpis, w którym stwierdza, że kończy karierę esportową i organizacja słusznie zrobiła wyrzucając go z drużyny.

Potem tłumaczy przyczyny swojego zachowania. Wsród nich wymienia między innymi:

  1. Małą ilość snu.
  2. Wadliwość Twitch.tv – nie działał przez 2 godziny, a następnie internet lagował.
  3. W drużynie przeciwnej trafił mu się przeciwnik, który oszukiwał.
  4. Oba zespoły obrażały się wzajemnie.

Dodaje, że nie jest rasistą, a miał gorszy dzień.

Organizacja postąpiła słusznie? Czy może przesadziła? Biorąc pod uwagę to, że niedawno w CS:GO, przez zmianę polityki ESL, przywrócono do gry zawodowych zawodników, którzy zostali dożywotnio zbanowani za używanie haxów(dokładnie skrócono im kary do 2 lat).

 

 

źródła: cdaction.pl, twitter.com, twitlonger.com, youtube.com, torontoesports.gg