Z pyłu powraca – DUST 2

W lutym tego roku Dust 2, najbardziej znana mapa w historii Counter-Strike’a została zamieniona z nową, odświeżoną wersją mapy Inferno w puli turniejowych map. Na oficjalnym twitterze CS:GO zostało wrzucone to oto zdjęcie z podpisem: „Wkrótce dostępne do testowania w następnej wersji beta: Zaktualizowana i dopracowana wersja najbardziej ikonicznej mapy – Dusta 2”

Jak pokazał ostatnio rework Inferno, prawdopodobnie w ciągu kilku dni/tygodni będziemy mogli zobaczyć legendę w nowych szatach, a droga z bety do głównej gry nie powinna zająć długo (w przypadku Inferno była to różnica 3 dni). Wejście do turniejowej puli to jednak trudniejsza sprawa. Od jeden-szóstki, a nawet wcześniejszych wersji Dust 2 był jedną z głównych map turniejowych obok Inferno, Nuke’a, Traina itp.  Rzućmy okiem na pulę map i zobaczmy w jaki sposób może wrócić najbardziej grana mapa Kantera i wpłynąć na jego scenę e-sportową.

 

[Turniejowa pula map] -> Kiedyś 5, od ponad trzech lat 7 map granych na turniejach. Wszystkie mapy to typ „rozbrojenie bomby”, nie uznaje się turniejowo map na „hosty”.

 

Obecnie w puli mamy:
Mirage – (2012-08-21 – premiera CS:GO)
Cache – (2013-09-19)
Cobblestone – (2013-12-18)
Overpass – (2013-12-18)
Train – (2014-12-10 REWORK)
Nuke – (2016-02-17 REWORK )
Inferno – (2016-10-10 REWORK)

Jak widzimy Mirage jest najstarszą mapą, więc logicznie jest następny do odstrzału na warsztat. Jednak nie jest to takie proste. Mirage jest jedną z najcieplej przyjętych map i rzadko, którzy progracze na niego narzekają. Odwrotnie jest z mapą Cobblestone, która przeszła wiele mniejszych czy większych zmian i jest mocno krytykowana. Nuke mimo, iż jest starym klasykiem, który przeszedł wiele zmian i w 2016 doczekał się reworku, swoją unikalną konstrukcją i stylem gry, wzbudza niechęć i problemy nawet najlepszym drużynom świata (np. SK Gaming). Gdyby spojrzeć graficznie można by pokłócić się, iż nowszy Cache wygląda gorzej niż Mirage, a update graficzny jest jednym z głównych założeń reworków. Istnieje nawet inna opcja – poszerzenie puli do 9 map i dodanie klasycznego i wyczekiwanego Tuscana lub granego już nawet w GO Seasona. Jednak ta zmiana raczej nie zostałaby przyjęta zbyt dobrze przez najlepsze drużyny.

 

Podsumowując: Cache lub Cobble są najbardziej prawdopodobne do zamiany za Dusta, którego możemy się spodziewać w puli parę miesięcy po premierze w grze.

 

 

 

 

2 myśli na temat “Z pyłu powraca – DUST 2

  1. Tutaj takie defensywne rzeczy widze :d sam kiedyś stronę tworzyłem xd pozdruffki

Możliwość komentowania jest wyłączona.